Pro pečující

Autor: Stacionář
Aktualizováno: 12 kvě 2021

Potřebujete podporu, pomoc, informace pro sebe či své známé? Obrátit se můžete na naše sociální pracovnice, které Vám rády pomohou.

Kdo by měl zájem o více informací, tak  Vám touto cestou nabízíme zajímavé odkazy na projekty a organizace, které by Vám mohly pomoci při péči o Vašeho blízkého.

Pokud se chcete dozvědět víc, klikněte na logo organizace či projektu.   

 

Vyhledávání sociální služby v našem kraji takzvaně  "na míru".

 

 


 

Pečuj doma

Projekt Pečuj doma Vám může poskytnout komplexní podporu – povzbuzení, radu, informaci, vzdělávání, prostor pro sdílení Vašich starostí a individuální provázení tak, abyste byli schopni zvládnout péči doma.

 


 

Nouzový plán péče je součástí projektu Pečuj doma. Nouzový plán péče umožní  zastoupit vás v péči a udržet její standard, když se ocitnete v nouzové situaci jako je náhlé onemocnění či úraz.

 


 

Seniorská obálka pomůže v tísni nebo ohrožení zdraví a života: Hradec  Králové

Velký pomocník pro seniory a  lidi se zdravotním znevýhodněním. V tzv. "Seniorské obálce" jsou vyplněné základní údaje o Vašich nemocech, lécích, alergiích, kontakty na blízké osoby a praktického lékaře. Tyto informace jsou důležité pro záchranné složky.

 


 Senioři v krajích

Iniciátorem projektu Senioři v krajích – Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň je Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.  Najdete zde zajímavé odkazy ke stažení, videa a další informace.

Tento projekt pro Vás připravil deset zajímavých videí: https://www.youtube.com/channel/UCJtArtCw_4lpncFwtPX0HFQ