Pro pečující

Autor: Stacionář
Aktualizováno: 02 kvě 2024

 Potřebujete podporu, pomoc, informace pro sebe či své známé? Obrátit se můžete na naše sociální pracovnice, které Vám rády pomohou.

Kdo by měl zájem o více informací, tak  Vám touto cestou nabízíme zajímavé odkazy na projekty a organizace, které by Vám mohly pomoci při péči o Vašeho blízkého.

Pokud se chcete dozvědět víc, klikněte na logo organizace či projektu.   

 

                                                        

Klub pečujících květen 2024
Klub pečujících je určen pro ty, kteří pečují o svého nemocného blízkého a chtějí získat nové informace o demenci, Alzheimerově chorobě nebo potřebují poradit při péči o ně. Na setkání
mohou čerpat nové zkušenosti a získat znalosti o péči v domácím prostředí. Schůzky jsou určeny široké veřejnosti.  Květnové setkání se tentokrát uskuteční ve čtvrtek 30.05.2024 od 16 hodin ve Stacionáři mezi mosty Trutnov. Pozvání přijala ředitelka Pečovatelské služby Trutnov, paní Bc. Petra Bereczová, DiS, která bude přítomné informovat o službě a o tom, co všechno nabízí svým klientům.
Dotazy zodpovíme na emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  nebo na tel. čísle 603 842 964. Na setkání se těší zkušené lektorky Bc. Helena Kubíčková a Mgr. Margita Palková. 
Aktivita je realizována v rámci projektu OPZ+ „Rozvoj regionálního partnerství v sociální oblasti na území obcí Královéhradeckého kraje III.“

 

Centrum duševního zdraví RIAPS Trutnov se představuje - Dvůr Králové nad  Labem                   RIAPS TRUTNOV - Regionální Institut Ambulantních Psychosociálních Služeb
 
 
Zimní období je pro mnohé náročné a zátěžové období. Nedostatek světla, pochmurné počasí a pocity únavy.  Někoho trápí finanční situace, nadměrná únava, někoho se dotkne energetická krize a jiní zase řeší v období svátků složité rodinné vztahy. Ať už jim dělá starosti situace kolem Covid-19, nebo je trápí samota, je v pořádku si říct o pomoc či podporu!

Víte o někom, kdo prožívá nelehké chvíle a potřebuje si o tom promluvit? Trápí ho úzkost, smutek či zažívá něco, s čím si neví rady? Rádi bychom abyste nám pomohli dostat naši službu do povědomí lidí, kteří ji potřebují. Tímto Vás prosíme o její nabídku a šíření všem, kteří mohu čelit krizi v jakékoli podobě.

Jak služba funguje?

  •  Bezplatně– služba je poskytována zdarma, volající hradí běžnou cenu tel. hovoru (volání TKP zdarma nazpět klientovi)
  •  Anonymně– službu lze čerpat zcela anonymně či si např. určit nějakou přezdívku
  •  Nepřetržitě– 24 hodin denně
  •  Pro všechny– věk ani místo, odkud se volá, není rozhodující
  •  Diskrétní– pracovníci jsou vázáni povinnou mlčenlivostí
  •  Zprostředkování návazných služeb– se souhlasem klienta pomůžeme zprostředkovat potřebnou pomoc či služba

 Více informací o sociální službě naleznete zde .V případě jakýchkoli dotazů se můžete obracet na vedoucí Centra duševního zdraví RIAPS Trutnov, paní Mgr. Lucii Skalskou (tel. 725 720 375, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Leták služby

 

 

Vyhledávání sociální služby v našem kraji takzvaně  "na míru".

 

 


 

Pečuj doma

 

Projekt Pečuj doma Vám může poskytnout komplexní podporu – povzbuzení, radu, informaci, vzdělávání, prostor pro sdílení Vašich starostí a individuální provázení tak, abyste byli schopni zvládnout péči doma.

 


 

Seniorská obálka pomůže v tísni nebo ohrožení zdraví a života: Hradec  Králové

Velký pomocník pro seniory a  lidi se zdravotním znevýhodněním. V tzv. "Seniorské obálce" jsou vyplněné základní údaje o Vašich nemocech, lécích, alergiích, kontakty na blízké osoby a praktického lékaře. Tyto informace jsou důležité pro záchranné složky.

 


 Senioři v krajích

Iniciátorem projektu Senioři v krajích – Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň je Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.  Najdete zde zajímavé odkazy ke stažení, videa a další informace.    https://seniorivkrajich.mpsv.cz/

Tento projekt pro Vás připravil deset zajímavých videí: https://www.youtube.com/channel/UCJtArtCw_4lpncFwtPX0HFQ

 


 

 Logo   

Česká alzheimerovská společnost, o.p.s. vznikla v roce 1997 jako občanské sdružení. 
Cílem sdružení je pomoc a podpora lidí postižených demencí. Pomoc je cílená nejen na samotné nemocné, ale také na jejich rodinné příslušníky, protože demence postihuje stejně těžce obě skupiny. 
Víc informací o akcích ČAS se dozvíte na:    https://www.alzheimer.cz/akce/vzdelavaci-akce/
 

 

 


 Neztratit se ve stáří

Máte otázky na téma stáří? V naší poradně najdete odpovědi na ty nejdůležitější otázky týkající se stáří, a pokud nenajdete to, co hledáte, neváhejte se zeptat poradcům z organizace Sue Ryder.https://www.neztratitsevestari.cz/.