Autor: Stacionář
Aktualizováno: 19 kvě 2024

Závody v tanečním sportu

Taneční sport pod Hnutím speciálních olympiád se pomalu rodí a u toho nesměli naši tanečníci chybět!

Soutěže se zúčastnilo 12 sportovců z našeho stacionáře, kteří porotě předvedli celkem 4 nové choreografie.  Všechny choreografie byly perfektně zatančené a odborná porota nemohla jinak, než všechny choreografie ocenit zlatou medailí. Celkem si sportovci do Trutnova z Obříství přivezli 18 zlatých medailí!!! 

* Skupinový tanec v kategorii specializovaných tanců zatančilo 11 tanečníků a jedna unified partnerka (Alča) = choreografie: Cowboy = 1. místo.

* Skupinový tanec v kategorii hudební umění zatančila Julie Krouzová, Jan Tásler a unified partnerka (Alča) s choreografií Tanec s šátky, Metallica = 1. místo.

* Tanec dvojic v kategorii hudební umění zatančila Marta Bazsóová a Robin Teichmann s choreografií Hříšný tanec=1. místo.

* Sólový tanec v kategorii hudební umění perfektně a s vekou ladností zatančila Lucie Sixtová s choreografií Titanic = 1. místo.

 

Podmínky pro nominaci na světové hry v Turíně splnily dva kluby, náš stacionář se dvěmi choreografiemi a SK Ježci. Při losování byla vylosována skupina SK Ježci s choreografií Tarzan. Marta Bazsóová s Robinem Teichmannem se  stali náhradníky.

 

Upoutávka

 
 
Autor: Rejmont Jaromír
Aktualizováno: 15 kvě 2024

Jaro ve znamení sportovních úspěchů

Naši reprezentanti si hned ze začátku roku 2024 připsali mnoho skvělých výsledků. Plavci ze stacionáře získali na závodech v Praze a v Chrudimi tři medailová umístění. Tým Trutnovských Draků ovládl úvodní dva letošní turnaje v integrované boccie v Železnici. Draci navíc přidali triumf i na Jarním turnaji ve Vrchlabí, kde je na stupních vítězů doplnily další naše týmy Rytíři a Kocábka. Čtvrté místo poté obsadil rovněž tým ze stacionáře s názvem Rýbrcoulové, naši bočisté si tak turnaj zcela podmanili. Dalšího velkého úspěchu dosáhla atletka Martina Hendrychová na Halovém mistrovství ČR sportovců s Downovým syndromem. V kategorii veteránek dosáhla na 2 zlaté medaile, a to v běhu na 60m a vrhu koulí. Vyvrcholením jarních úspěchů bylo slavnostní předávání Sportovních cen města Trutnova za rok 2023. Cenu za nejlepší handicapované sportovce si odnesl deblový pár stolních tenistek Kateřina Pilařová a Julie Krouzová. Všem našim úžasným sportovcům gratulujeme. 

 
 
Autor: Stacionář
Aktualizováno: 03 kvě 2024

Na konci dubna se na zahradě stacionáře konal tradiční slet čarodějnic, čarodějů, černokněžníků, kouzelnic a ježibab. Jak se povedlo? Posuďte sami.

 
 
Autor: Stacionář
Aktualizováno: 30 duben 2024
Májový rej v Trutnově, to je tradiční taneční zábava, tentokrát netradičně  v dubnovém termínu. 
Na akci vystoupil sbor stacionáře, naši  tanečníci i tanečníci ze skupiny Klobouček, který funguje při SVČ Trutnov. Skvělí kuchaři ze stacionáře připravili k večeři 190 porcí guláše a napekli koláče a sladké rohlíčky, které všem chutnaly. Nezbyl ani drobeček. Celý večer nám k tanci a poslechu hrála skupina CARAMBA, složená z pracovníků stacionáře a jejich kamarádů. 
Moc děkujeme všem za účast a skvělou atmosféru.
Autor: Palková Margita, Mgr.
Aktualizováno: 25 březen 2024

Jaro u seniorů

Během měsíce března se na oddělení C událo mnoho zajímavých aktivit. Stejně jako v předchozích letech, i letos si nenechali ujít nádherně rozkvetlé bledule v Antonínově údolí. Dva dny po sobě se vystřídali a hned po svačině vyjeli autem na dopolední výlet. Týden na to se domluvili, využili krásného počasí a dojeli do okolí Choustníkova Hradiště. Tam se pokochali pohledem na žlutý koberec v podobě narcisek. V rámci výtvarné dílny si pod vedením kolegyně z oddělení B vyrobili keramická vajíčka. Ty si pak vyzdobili podle vlastní fantazie. Moc se všem práce povedla. Jarní tématiku si také připravily pracovnice z Městské knihovny v Trutnově. Nejen čtení povídek, ale také vyprávění o velikonočních zvycích zaujalo všechny přítomné. V březnu nechyběly ani vycházky do okolí, oslavy narozenin a každodenní činnosti.

 
 
Autor: Palková Margita, Mgr.
Aktualizováno: 16 únor 2024

V letech 2021 – 2023 proběhla rozsáhlá a náročná rekonstrukce trutnovského kina Vesmír. Po 3 leté pauze se v září opět kino otevřelo v novém moderním stylu, s bezbariérovým přístupem a špičkovou ozvučovací technikou. Stacionář přišel s myšlenkou pravidelných dopoledních návštěv kina s možností shlédnout v klidu a za příznivých zvukových podmínek oblíbení klasické filmy nejen českých režisérů. Proto od listopadu vznikla spolupráce s Kinem Vesmír a stacionáře Trutnov. Na přivítanou senioři shlédli klasickou českou hudební pohádku Princezna se zlatou hvězdou. Od ledna 2024 za účasti města Trutnova probíhají „Vesmírné středy“. Senioři, nebo osoby s postižením mohou 1x měsíčně navštívit v dopoledních hodinách za snížené vstupné zajímavé tituly, které si sami návštěvníci odhlasovali. Senioři i klienti a postižením si takto velice rádi zpříjemní pobyt ve stacionáři a obohatí se tak příjemným kulturním zážitkem. 

 
 

 

Autor: Stacionář
Aktualizováno: 20 leden 2024

Je leden a klienti oddělení A a B vyrazili do Nového Města nad Metují na tradiční ples, který pořádal stacionář NONA 92. Akce byla velmi zdařilá. Všichni tančili, bavili se, potkali se k kamarády, které dlouho neviděli. Prostě ples splnil vše, co jsme od něj očekávali. Jen cesta domu, ve sněhové vánici, byla trochu dobrodružná. Děkujeme kamarádům z NONY za pozvání a těšíme se příště na shledanou.

 

 
 
Autor: Stacionář
Aktualizováno: 03 leden 2024

Celý kolektiv pracovníků stacionáře Vám přeje požehnané a klidné vánoční svátky strávené ve společnosti Vašich nejbližších. Do roku 2024  spoustu zdraví, štěstí, dobré nálady a báječných nápadů.

Autor: Spurná Alena, Mgr.
Aktualizováno: 04 leden 2024

Letos se poprvé v historii mohli naši tanečníci zúčastnit opravdové taneční soutěže. Závody v tanečním sportu těsně před Vánocemi pořádalo ČHSO ČR.

Celý rok tanečníci pečlivě trénovali (nejen) soutěžní choreografii, ladili kostýmy, pilovali poskoky i taneční držení, a proto se mohli s velkým očekáváním rozjet do obce Obříství, kde se konal první Národní turnaj v tanečním sportu. Nebylo to však tak jednoduché. Jednodenní závody ve vzdáleném městě si vyžádaly malou improvizaci. Klienti se s pracovníky v pátek sešli ve stacionáři, společně si vyzkoušeli choreografii, uvařili si společnými silami večeři a zahráli si pár her. Noc všichni strávili na karimatkách ve spacácích a v sobotu, brzy ráno, nasedli do připraveného autobusu a vyrazili na cestu. Tanečníci reprezentovali stacionář úžasně. Porotě i ostatním tanečníkům se choreografie „Spím v obilí“ moc líbila a byla odměněna zlatými medailemi.

Fotogalerie ze závodů ČHSO.: https://eu.zonerama.com/SOCZ/Album/10835831

 

 
 
Autor: Rejmont Jaromír
Aktualizováno: 04 leden 2024

Sportovní rok 2023 byl pro naše reprezentanty jedním z nejúspěšnějších v historii oddílu. Letos se klienti ze stacionáře zúčastnili celkem 15 sportovních akcí po celé ČR v osmi různých sportech. Medailová bilance se zatavila na skvělých 50 cenných kovech. Všech dvacet sportovců, kteří v tomto roce vzorně reprezentovali jak náš stacionář, tak i město Trutnov si zaslouží respekt a uznání za své výkony. Je třeba ale vyzdvihnout několik výjimečných výsledků. Patří mezi ně dva tituly mistrů republiky v přespolním běhu. Dále stříbrná medaile ženského deblového páru z mistrovství ČR ve stolním tenisu. Náš tým Trutnovských draků suverénně a již potřetí za sebou ovládl celoroční soutěž Pohár starostky města Železnice v integrované boccie. Na národních závodech v běžeckém lyžování vyhrála Kateřina Pilařová závod ve své kategorii a díky tomuto výkonu se kvalifikovala na Světové hry, které se budou konat příští zimu v italském Turíně. Všichni naši sportovci se už těší, co přinese rok 2024.