Autor: Stacionář
Aktualizováno: 25 září 2022

Na výlet do Opočna jsme vyjeli ve čtvrtek 22.9. 2022. Přes počáteční potíže s autobusem, jsme vyjeli asi s půl hodinovým zpožděním v 9:45. V plánu byla návštěva u bývalého klienta Pepíka v Českém Meziříčí, kam jsme dorazili asi po hodině cesty. U Pepíka nás všichni krásně přivítali. Klienti, společně s pracovníky Domova Dědina, nám přichystali menší občerstvení v podobě kávy, čaje a upečených koláčků. Klienti si s Pepou popovídali a vychovatelé si prohlédli bydlení. Po rozloučení s Pepou a hromadném focení, jsme vyrazili do nedalekého Opočna. Kolem 12:30 jsme se všichni naobědvali v zamluvené Restauraci Podloubí. Všichni jsme měli vrabce se zelím a knedlíkem. Mysleli jsme, že si projdeme zahradu u zámku, ale bohužel začalo pršet, tak jsme ještě zůstali v restauraci a někteří z nás si posezení zpříjemnili kávou. Před 15 h jsme se vydali k zámku, kde jsme zakoupili vstupenky na prohlídku a nějaké suvenýry (hodinky, magnety,…). Prohlídka byla krásná, klienti si mohli i nafotit vnitřní prostory zámku. Po prohlídce si všichni dali svačinku připravenou z domova a pak následoval rychlý přesun k autobusu. Odjížděli jsme v 16:30 z Opočna. Domů jsme se dostali všichni v pořádku kolem 18 h. Výlet se nám všem líbil a těšíme se na další.

 
 
 
Autor: Rejmont Jaromír
Aktualizováno: 20 září 2022

Až na jižní Moravu vyrazili začátkem září naši reprezentanti. České hnutí speciálních olympiád pořádalo hned tři velké národní sportovní akce. Šest dní plných sportu odstartovaly Národní plavecké závody, které hostil městský krytý bazén ve Zlíně. Poté následoval Národní turnaj v Bocce, který probíhal ve sportovním areálu v Tečovicích. Na závěr čekaly naše sportovce Národní atletické závody v nádherném prostředí brněnského stadionu VUT. Do bojů na všech třech frontách postupně zasáhlo sedm našich reprezentantů. Celková medailová bilance čítá neskutečných 21 cenných kovů! Všem patří velká gratulace za bojovnost a skvělé výkony. Všichni členové naší výpravy si odváží spousty zážitků, a to nejen ze sportovišť, ale i z poznávání krás hostitelských měst. Návštěvy mrakodrapu nebo Památníku Tomáš Bati jsou nezapomenutelné.

 
 
 
Autor: Rejmont Jaromír
Aktualizováno: 14 červenec 2022

Olomouc hostila začátkem prázdnin národní atletické závody Czech open. Naše výprava si domů přivezla neskutečných 16 cenných kovů. Našim sportovcům patří zasloužená gratulace za skvělé výkony a vzornou reprezentaci stacionáře a města Trutnov.

 
 
 
Autor: Stacionář
Aktualizováno: 25 červen 2022

Letos již po patnácté se v týdnu od 13. 6. do 17. 6 2022  uskutečnila pro naše klienty turisticko-vodácká akce na řece Sázavě. Ubytovaní bylo zajištěno ve Sportareálu Samopše a nebyla to špatná volba. Nádherné počasí, bezvadné ubytování, plná penze v místní jídelně a usměvavý personál přispěli k tomu, že na letošní, výroční ročník budou všichni dlouho vzpomínat.

V pondělí  vyrazili klienti vlakem z Trutnova na 5 hodin dlouhou cestu k řece Sázavě. Cesta byla dlouhá, ale utíkala v dobré náladě. Po ubytování a večeři členové pěveckého sboru zabodovali svým zpíváním v restauraci. Šlo jim to perfektně a vysloužili si nejenom uznalé pokyvování hlavou a potlesk, ale i drink od štědrých posluchačů.

V úterý a ve středu se parta rozdělila na vodáky a suchozemce. Úterní etapa pro vodáky byla dlouhá 8 km (z Ratají n.S. dopádlovali přímo do kempu). Středeční začala v kempu a končila ve městě Sázava (asi 7,5 km). Sluníčko hřálo a tak nebyl žádný problém se občas smočit a přenést raft na místech, kde bylo málo vody. Turisté v úterý vyšli z Ledečka do Ratají n.S. V plánu byla návštěva místního muzea v zámku, ale osud tomu přál jinak. Místo výstavy kočárků popojeli autobusem do Kácova a navštívili místní pivovar. Zážitek to byl opravdu velkolepý, především konečná ochutnávka místního pěnivého moku :-). Ve čtvrtek turisté zacílili na jistotu a zajeli do Českého Šternberka navštívit jeden z nejkrásnějších hradů ve středních Čechách.

Ve čtvrtek byl naplánovaný společný výlet do města Sázava. Sluníčko ale tak neúprosně pálilo, že všichni rádi vyměnili vycházku po městě za posezení u zmrzliny, kávy a zákusku. Po ochutnání místních dobrot se vydala celá skupina do Hutě František – centra sklářského umění. Zde byl objednán workshop - zdobení sklenic metodou pískování a prohlídka s průvodcem. Je až podivuhodné, jaké krásy jdou ze skla vyrobit.

Pátek patřil přípravám na odjez, balení kufrů a dlouhé cestě vlakem do Trutnova. Všichni se vrátili ke svým rodinám spokojení, usměvaví a příjemně zmožení po celotýdenním poznávání Posázaví.

Vodáci ze stacionáře by se neobešli bez vydatné pomoci kluků z CK KLÍČ - ti jako vždy nezklamali, bez nich by na vodu vůbec nemohli jet. Kluci, ještě jednou děkujeme!

Tak co říkáte, pojedeme příští rok?

 

 
 
 
Autor: Rejmont Jaromír
Aktualizováno: 08 červen 2022

Trochu do neznáma, ale plni odhodlání jsme vyrazili na Vysočinu. V Jihlavě se začátkem června konaly Národní závody v silniční cyklistice. V krásném sportovním areálu Čertův mlýn byl pro sportovce perfektně připraven kilometrový okruh.  Náš oddíl reprezentovali Kateřina Pilařová a Lukáš Ryba. Pro oba cyklisty to byla premiérová závodní zkušenost, proto ambice nebyly příliš vysoké. Naši reprezentanti se ale se silnou konkurencí poprali na výbornou. Lukáš vybojoval na tratích 1km a 2km dvě stříbra. Katka si domů odvezla hned dvě zlaté medaile. Byla nejrychlejší v závodech na 500m a 1km. Našim všestranným sportovcům patří zasloužená gratulace.

 
 
 
Autor: Rejmont Jaromír
Aktualizováno: 27 kvě 2022

 

Letošní Krkonošský turnaj v boccie se konal na netradičním místě. Hokejový stadion HC Vrchlabí přivítal celkem 13 družstev, které přijely zápolit o co nejlepší umístění. Náš stacionář měl v turnaji dvojí zastoupení. V týmu Draků startovali Luděk Dvořák, Kateřina Pilařová, Luboš Csicso a Petra Voňková. Tým Kocábka, který obhajoval loňský triumf, nastoupil ve složení Marie Doležalová, Robin Teichmann, Monika Umlaufová a Radko Pavel.

Obě naše družstva procházela turnajem naprosto suverénně a postoupila mezi nejlepší čtyři týmy. V semifinále Kocábka porazila tým z Dolního Lánova a Draci přehráli domácí družstvo. Vrchlabský stadion tak viděl ryze trutnovské finále, kde se proti sobě utkali naši reprezentanti mezi sebou. Mohli jsme tak společně začít slavit již před samotným finále, protože bylo jasné, že si domů odvezeme první a druhé místo. V závěrečném utkání turnaje byla nakonec šťastnější Kocábka, která vybojovala zlaté medaile. Drakům patří z letošního ročníku stříbro. Všem našim sportovcům gratulujeme k zaslouženému úspěchu. 

 
 
 
Autor: Rejmont Jaromír
Aktualizováno: 01 kvě 2022

Jako na poli během sklizně zemáků jsme si připadali v krytém bazénu v Liberci. Český svaz mentálně postižených sportovců na severu Čech pořádal mistrovství ČR v plavání. Nikdo z tria našich plavců i přes dobré výkony nedokázal doplavat na medailové pozici. Lovili jsme z liberecké padesátky jednu bramboru za druhou. Když už to vypadalo, že se domů vrátíme s prázdnou, tak předvedla ve svém posledním závodě fantastický finiš Julka Krouzová. Na trati 50m znak se v posledních metrech dostala na medailovou pozici. Vybojovala tak ve svém novém osobním rekordu bronzový kov, který ale má pro nás cenu zlata!

Letos jsme bohužel doplatili na to, že pořadatel sloučil naše kategorie s těmi silnějšími. Hlavně proto nebyla naše medailová sbírka tak bohatá, jako v minulých letech.

 

 
 
 
Autor: Rejmont Jaromír
Aktualizováno: 01 kvě 2022

Hodně natěšeni, ale s celou řadou otázek jsme se vypravili do hlavního města, kde ČHSO pořádalo Národní turnaj v bowlingu. Neuděláme při naší premiérové účasti na turnaji ostudu? Podaří se nám získat alespoň jednu medaili? Máme sice dlouholeté zkušenosti s kuželkami, ale budeme schopni předvést dobrou hru i na bowlingových drahách? Všechny tyto otázky nás trochu znervózňovaly a zároveň jsme se těšili na to, jaké budou odpovědi.

Nakonec celá akce předčila všechna naše očekávání. Ani jeden z trojce našich reprezentantů nedojel domů s prázdnou. Lukáš Ryba vybojoval ve své nesmírně vyrovnané skupině 2. místo. Tohoto skvělého úspěchu Lukáš docílil hlavně díky povedené koncovce, kdy dokázal smazat velkou bodovou ztrátu. V ženské kategorii startovaly Marta Bazsóová a Marie Doležalová. Obě předváděly během finálového dne skvělé výkony a naprosto si podmanily svoji kategorii. Marta s celkovým skóre 196 získala stříbro a Maruška naházela o pouhé dva body více a slavila tak velké vítězství. Zbytek startovního pole zaostal za našimi sportovkyněmi o více než 50 bodů.

Celá akce nás naprosto nadchla. Musíme smeknout klobouk před výbornou organizací. Ubytování v luxusním hotelu, skvělé jídlo i doprovodný kulturní program.

Vše bylo naprosto perfektní! Moc děkujeme za nové zážitky a těšíme se na příští ročník.

 
 
 
Autor: Rejmont Jaromír
Aktualizováno: 01 kvě 2022

Po dlouhé dvouleté přestávce se naši plavci vypravili do chrudimského krytého bazénu. Český svaz mentálně postižených sportovců zde totiž 30. března pořádal regionální přebor v plavání. Naše čtyřčlenná sestava, ve složení Lukáš Ryba, Radko Pavel, Robin Teichmann a Kateřina Pilařová, poměřila síly s nejlepšími závodníky z celých Východních Čech. I přes silnou konkurenci a přísné stylové rozhodčí si náš oddíl do Trutnova odváží 4 cenné kovy.

 
 
 
Autor: Menclova Eva
Aktualizováno: 26 duben 2022

Ve dnech 19. – 21. 4. jsme se zúčastnili již podvanácté festivalu Patříme k sobě v Semilech.

Tentokrát jsme jeli vystoupit s tanečkem Śátečky na muziku kapely Metalica a s pásmem filmových písniček. Jelo 11 klientů a doprovod jim dělali Ája Spurná, Eva Menclová a nemohl chybět ani „starý bard“ Láďa Juna, bez jehož banja by to opravdu nebylo ono.

První den (po nezbytných formalitách, ubytování a večeři) jsme absolvovali vystoupení první a to na galakoncertu v KC Golf. Druhý den jsme totéž zopakovali při dopoledním koncertu pro školy, jen písniček nám dovolili víc. A pak jsme měli odpočinkové odpoledne, kdy jsme stihli malou procházku a návštěvu kina (Tajemství staré bambitky 2).

Večer jsme strávili zase v KC Golf, ale tentokrát na diskotéce, která se opravdu povedla – diskžokej pouštěl jednu pecku za druhou a my skoro neslezli z parketu.

Ráno jsme ještě zazpívali paní recepční a ostatnímu personálu ve Sportovním centru, kde jsme strávili dvě příjemné noci a pak už jsme se přesunuli na místo našeho nejdelšího vystoupení – do semilského Domova důchodců.

Všechna vystoupení se nám moc povedla, ubytování bylo skvělé, cesta dobrá, lidé příjemní….co bychom chtěli víc?